hlavička

Nejkrásnější tenisový areál v Brně

Live webcamera
O nás

O nás

O nás

O nás

Brněnský lužánecký tenisový klub, z.s. je nejstarším tenisovým oddílem v Brně a v Lužánkách působí od roku 1913. V minulosti zde hrály takové hvězdy jako Jan a Karel Koželuhové, Suzanne Lenglenová, Jan Kodeš, Věra Suková, Ivan Lendl, Karolína Plíšková, nebo třeba i Vlasta Burian. Klub se snaží tenisový areál neustále vylepšovat a nabízet tak brněnským tenistům co nejlepší zázemí. Toto jedinečné místo uprostřed města Brna, v prostoru parku Lužánky, díky tomu žije a slouží svému účelu již mnoho desetiletí a věříme, že mnoho dalších ještě bude.

Nyní má areál BLTC osm venkovních antukových kurtů. V zimě je k dispozici tenisová hala s jedním tenisovým kurtem a jedním kurtem pro minitenis nebo badminton. Na zimní sezonu 2024/2025 bude navíc k dispozici 5 kurtů ve 2 přetlakových halách. V areálu také najdete nezbytné zázemí pro hráče, restauraci, wellness a menší tělocvičnu. 

Parkování

Zaparkovat můžete kdekoli v modrých zónách v okolí parku Lužánky. Nejlépe na ulicích Třída Kapitána Jaroše nebo Vrchlického sad. Poté se pěšky vydejte směrem k tenisovým kurtům.